Paszporty Covidowe .. jak w 10 sekund zdobyć paszport covidowy czyli kolejne głupie pomysły i bezprawne propozycje władz ..

Paszporty Covidowe .. jak w 10 sekund zdobyć paszport covidowy [???],  czyli kolejne głupie pomysły i bezprawne propozycje władz .. zaskakują nawet najbardziej optymistycznie nastawionych do obecnego rządu.

Już zrealizowane pomysły we Francji co do wstępu do restauracji, kawiarni, kina, teatru .. a nawet pociągu – tylko osób z paszportem covidowym, podpowiadają nam, że w Polsce władze wprowadzą niedługo takie ograniczenie.

Jest to kolejny skrajnie głupi pomysł a dodatkowo bezprawny i całkowicie nieskuteczny. Zamiast stworzyć przemyślane efektywne zabezpieczenia i zamiast cały czas nadzorować ich przetrzeganie, władze biją rekordy w wyścigu głupich pomysłow. Tu można wypisać kilometrową listę kosmicznie [lub komicznie] głupich pomysłów władz i tak zwanych ekspertów medycznych. Pomysł, by mąż i żona, idąc w miejscu publicznym zachowali odległość 2 metry [!!!] i setki innych równie głupich i bezsensownych pomysłow..

Eksperci medyczni i władze tworzą kolejne “rozwiązania” bezpieczeństwa z taką bezmyślnością, że bardziej, to przypomina pomysły mało rozgarniętych przedszkolaków niż realnych ekspertów medycznych i władz.

Paszport Covidowy w telefonie, można przecież w 10 sekund skopiować jako obrazek (zrobić screen shot – zrobić kopię ekranu) i przesłać jako MMS lub przez Wi-Fi lub przez Bluetooth. Każdy obecnie smartfon ma wbudowaną funkcję wykonania takiego obrazka z ekranu, który można przesłać w 10 sekund do innych osób. Wystarczy nacisnąć przycisk głośności przez kilka sekund i mamy kopię poszportu covidowego, gotową do wysłania.


Jakie więc, to ma być zabezpieczenie, skoro tylko trzeba okazać obrazek na telefonie – kod QR, a obrazka tego nie weryfikuje żaden system. Teoretycznie więc może badanie mieć tylko jeden obywatel lub zaszczepić się może tylko jeden obywatel a następnie zrobic kopię ekranu smartona i umieścić w internecie. Po 10 sekundach, każdy obywatel może już mieć w swoim telefonie ten “paszport covidowy”. Każdy obywatel może taki “paszport covidowy”, okazać w kawiarni, w restauracji, w kinie, w teatrze, w pociągu… Oczywiście, to rozwiązanie w stylu “Polak potrafi”..

Nie pochwalamy takiego kopiowania ani nie proponujemy, by tak postępować.. Wskazujemy tylko głupotę i nieskuteczność, takiego pomysłu “zabezpieczeń” – wprowadzenia paszportów covidowych…

Po kilkudziesięciu miesiącach epidemii, już nas chyba nic nie może zaskoczyć, jeśli chodzi o .. głupie, bezprawne pomysły rządzących prezydentów, premierów, ministrów, ekspertów..

Ale trzeba podchodzić do wszystkiego optymistycznie [dla optymistów] lub pesymistycznie [dla pesymistów] i wierzyć, że wymyślą coś jeszcze bardziej głupiego i bezprawnego..


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Powrót na górę